sobota, 1 lipca 2017

Plażowo...

Dzisiaj udało mi się dokończyć główną część mojego aktualnego projektu - mały domek plażowy:).
Mały finalnie nie jest, ale plażowy na pewno;)...

Pozostało jeszcze tylko urządzenie wnętrza, ufryzowanie i makijaż dla jego użytkowniczki i sesja zdjęciowa na plaży:).

Całość zaprojektowana została właśnie pod kątem rzeczonej sesji - planuję zabrać domek ze sobą na urlop do Dębek i spróbować swoich sił w fotografii plenerowej.
Bardzo jestem ciekawa efektu końcowego - chciałabym uzyskać ujęcia dające złudzenie, że domek jest pełnowymiarową budowlą...

Z ciekawostek - pierwszy raz do budowy ścian użyłam nie balsy jak to mam w zwyczaju (za wyjątkiem ściany szczytowej), ale głównie płyty która stanowi spód antyramy (to chyba płyta pilśniowa?).
Antyrama wogóle jest rewelacyjnym budulcem - tania i łatwo dostępna (szczególnie jak w sobotę wieczór - nie wiem dlaczego, zawsze, ale to zawsze jest to sobotni wieczór gdy wszystkie specjalistyczne sklepy są już dawno pozamykane - okazuje się, że zabrakło mi sporego kawałka materiału do ukończenia konstrukcji), a szkło które się na nią składa jest wyjątkowo cienkie i przez to idealne do miniatur:).
Dachówki wykonałam ze starego forniru wygrzebanego przez moich Rodziców z mrocznych czeluści zagraconej piwnicy domu rodzinnego (tzn. teraz Ich piwnica już zagracona nie jest, bo została gruntownie przekopana, posprzątana, a wszystkie przydasie przerzucone do mojej, ku oczywistej i żywiołowej radości mojej brzydszej i mało wyrozumiałej połowy;))
Fornir również świetnie się sprawdził - to ładna i trwała alternatywa dla cienkiej 1 mm balsy, daje się łatwo ciąć nożyczkami, a dodatkowo po namoczeniu można go w zasadzie dowolnie wyginać (w ramach eksperymentu robię z niego właśnie miniaturowe, okrągłe pudła na kapelusze - pierwsze próby wypadły zachęcająco).

No dobrze, koniec gadania - zapraszam do oglądania:).
Zdjęć jak zwykle milion, bo jak zwykle nie mogłam się zdecydować które wybrać.
hm... brudne okna w moich budowlach zaczynają powoli stawać się moim znakiem rozpoznawczym;/...Nazwa na cześć najfajniejszej (poza mną oczywiście;)) córki świata:) 

9 komentarzy:

 1. Super :) Bardzo jestem ciekawa tych zdjęć z pleneru :)
  A antyrame bardzo ciekawie wykorzystujesz :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziekuje:)
   Sama jestem ciekawa czy i jak mi to wyjdzie;)
   Antyrama zainteresowałam się całkiem przypafkowo-przez gapiostwo kupiłam uszkodzona i szkoda było mi ją wyrzucic:)

   Usuń
 2. Masz takie pomysły, że dech zapiera! Wspaniałe!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pięknie dziękuję:)
   Wyobraźnia to chyba jedyna dobra cecha której mam w nadmiarze;)

   Usuń
 3. NIc dodać nic ująć. :D Pozostaje czekać na zdjęcia w plenerze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam tylko nadzieję, że nie będą to zdjęcia z cyklu "domek sztormem szarpany", bo na razie pogoda za specjalna się nie zapowiada;)

   Usuń
 4. zdjęć nigdy za dużo, uwierz mi,
  zwłaszcza, gdy pokazujesz cudeńka!

  OdpowiedzUsuń